Winteravondlezing
Kluften en Waarden organiseert op vrijdag 14 november WINTERAVONDLEZING met gastspreker geert Zijlstra
over De LAUWERS

Op 14 november geeft Geert Zijlstra uit Pieterzijl een presentatie over het heden en het verleden van de grensrivier De Lauwers.
De loop van deze rivier is in 3000 jaar meerdere keren flink gewijzigd en de invloed op het Westerkwartier is enorm geweest.
De herkomst van het water, de bewoningsgeschiedenis en de rol van kloosters in het gebied komen uitgebreid aan bod.
Geert Zijlstra begeleidt als gids vanuit het Visserijmuseum vaartochten over De Lauwers en maakt samen met oud-boswachter Nico Boele een podcast over de natuur en cultuurgeschiedenis van het Westerkwartier.
U bent van harte welkom bij deze presentatie en verbaas u over de enige rivier in Noord-Nederland, die zijn eigen dag (De dag van de Lauwers) heeft.
Deze lezing vindt plaats in het Multifunctioneel
Centrum De Nieuwe Wierde, Burmanniastraat 1
te Grijpskerk om 20:00 uur. De toegang is vrij.

